<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://px.ads.linkedin.com/collect/?pid=1611962&amp;fmt=gif">
How to apply  
Open Days  
Current Students  
CZ  
Menu
Open Days  
How to apply  
Current Students  
CZ  

Univerzitní kampusy

V lednu 2023 jsme přesunuli náš hlavní kampus z Vinohrad do centra Prahy. A v roce 2024 pak otevřeme druhý kampus v nové budově uprostřed kreativní čtvrti Pragovka.

Při výběru nových prostor jsme dbali na jejich příjemnou vzdušnost a energetickou úspornost budov, abychom co nejvíc snížili dopad na životní prostředí. Neopomněli jsme ani jejich umístění v blízkosti vynikající sítě pražské veřejné dopravy a výzkumných pracovišť našich vyučujících pedagogů. Díky tomu to budou mít studenti vždycky blízko, což motivuje k častějším návštěvám a pomáhá jim k rychlejšímu rozvoji během studia.

Kampusy City Centre a Pragovka jsou od sebe vzdáleny 12 minut jízdy metrem a přibližně 22 minut od dveří ke dveřím. Tramvají nebo na kole – téměř výhradně po cyklostezkách – trvá cesta 30-35 minut.


Kampus City Centre

Kampus City Centre se usídlí v prvním, druhém a pátém patře budovy Hybernská Centrum v Hybernské ulici, přímo naproti Masarykovu nádraží a stanici metra Náměstí Republiky. Kampus se nachází v blízkosti nově rostoucí čtvrti Masaryčka, díky čemuž tato část centra prochází rychlým rozvojem a obnovou. Ve čtvrti rostou nové špičkové kancelářské budovy s mezinárodním obsazením, které budou propojené s veřejně přístupnou zelení, mnoha kavárnami, hotely, restauracemi, studijními prostory a galeriemi v okolí vlakového nádraží.

Kampus City Centre má tu výhodu, že stojí naproti nově vzniklé ikonické stavbě Masaryčka, jedné z posledních, které navrhla přímo renomovaná britsko-irácká architektka Zaha Hadid. Náš kampus, který se nachází v areálu Hybernská Centrum, se vyznačuje vysokými stropy, širokými chodbami a prostornými, dobře větranými a světlými učebnami.


Kampus Pragovka

V areálu Pragovka máme již několik let malý kampus. Nicméně od začátku sníme o tom, že jakmile se dokončí rekonstrukce středního křídla budovy E Factory, přesuneme náš kampus tam. Umělecká čtvrť Pragovka je rozvíjející se projekt, který zahrnuje revitalizaci historicky významné průmyslové budovy přeměněné na šetrné, energeticky účinné ateliéry a působiště start-upů, inkubátorů i tradičních kancelářských a výukových prostor. Ty budou stát v blízkosti nově postavených bytových domů propojených zelení. Blok E – postavený v letech 1930-1933 architektem Josefem Kalousem – je tepajícím srdcem Pragovky a hlavním vstupním bodem do čtvrti. Pragovka se nachází kousek od tramvajových zastávek a stanic metra Kolbenova a Vysočanská. V budoucnu bude přímo napojena na síť nedalekých cyklostezek.

Developer čtvrti aktivně usiluje o bohatou skladbu nájemníků, která by organicky pomohla rozvíjet kreativní komunitu, která je s Pragovkou spojená už dnes. Prague City University bude klíčovým partnerem, který do oblasti vnese vysokoškolské vzdělávání. Ve čtvrti dále budou maloobchodní prodejny, restaurace, bary, kavárny a bude zahrnovat také umělecké ateliéry a podniky. Cílem je synergicky využívat sdílený prostor, zdroje a bohatý program akcí. V blízké budoucnosti se v této čtvrti objeví také zbrusu nové studentské bydlení, které bude stát naproti našemu kampusu.


Kampus Biskupský dvůr

Biskupský dvůr se nachází v centru města jen 5 minut od Kampusu City Centre. Jedná se o specializované umělecké a designérské studio, které poskytuje dynamický prostor pro výuku, výstavy, workshopy a širokou škálu tvůrčích aktivit, z nichž mnohé jsou přístupné veřejnosti.